معرفی هلدینگ تفتا
۴۷۶۴
چچ

معرفی هلدینگ تفتا

هلدینگ فناوری اطلاعات بانک تجارت، چشم‌اندازی به سوی احراز جایگاه ممتاز در صنعت بانکی کشور، پیشروی در زیست‌بوم فناوری مالی ایران، تسهیل کارآفرینی و ارتقاء توان تخصصی زیرساخت‌های فناورانه جهت ارائه خدمات بهتر و به‌روزتر به مشتریان برای خود متصور است.

تاریخچه

هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت با نام تجاری شرکت تدبیرگران فناوری اطلاعات تجارت ایرانیان (تفتا) در سال 1394 و براساس مصوبه هیات مدیره محترم بانک تجارت و با همکاری جمعی از فعالان و صاحب‌نظران عرصه بانکی و همچنین نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور تأسیس شد.

هدف اولیه تفتا برنامه‌ریزی، مدیریت، اعمال کنترل، ایجاد هماهنگی و نظارت بر شرکت‌های تابعه در مسیر ارزش‌آفرینی و هم‌افزایی در ارائه خدمات و محصولات نوین بانکی به بانک تجارت و زیست‌بوم مالی کشور بود که در طی سال‌ها فعالیت این شرکت، به صورت مستمر انجام شد. اما با توسعه فناوری و ظهور تحول دیجیتال در صنعت بانکی که منجر به استفاده از فناوری‌های ساختارشکن و تحول‌آفرین و حرکت به سمت نسل‌های جدید در نظام بانکی جهان شد، شرکت تفتا توسعه برنامه تحول دیجیتال بانک تجارت را نیز جزء اهداف و مأموریت‌های خود قرار داد.

از سویی دیگر، با توجه به اهمیت رشد اقتصاد دیجیتال در کشور، هلدینگ تفتا تعامل با زیست‌‌بوم نوآوری و دیجیتال کشور را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به ظرفیت‌های موجود در جامعه استارت‌آپی و فین‌تکی، به دنبال ایجاد تعامل بین بانک و اکوسیستم فین‌تک با هدف حل چالش‌های بانک تجارت و گسترش بازار خدمات این بانک است.

در حال حاضر این شرکت با نگاهی نو در پی تجمیع و هم‌افزایی توان خود جهت حضوری توانمندتر و تأثیرگذارتر در چهار حوزه سامانه‌های متمرکز بانکی، پرداخت، سخت‌افزار و امنیت و فناوری‌های نوین بانکی است.

ماموریت

  • توسعه برنامه تحول دیجیتال بانک تجارت، در تعامل با زیست‌بوم نوآوری و دیجیتال کشور
  • راهبری، هم‌افزایی و سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها
  • عامل پیشران بانک در تعامل با زیست‌بوم نوآوری و دیجیتال کشور
  • همکاری در ایجاد تحول در مدل کسب وکار فعلی بانک و ایجاد یک اکوسیستم بانکیماموریت

هیات مدیره