معرفی هلدینگ تفتا
چچ

معرفی هلدینگ تفتا

هلدینگ فناوری اطلاعات بانک تجارت، چشم‌اندازی به سوی احراز جایگاه ممتاز در صنعت بانکی کشور، پیشروی در زیست‌بوم فناوری مالی ایران، تسهیل کارآفرینی و ارتقاء توان تخصصی زیرساخت‌های فناورانه جهت ارائه خدمات بهتر و به‌روزتر به مشتریان برای خود متصور است.

تاریخچه

هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت با نام تجاری شرکت تدبیرگران فناوری اطلاعات تجارت ایرانیان (تفتا) در سال 1394 و براساس مصوبه هیات مدیره محترم بانک تجارت و با همکاری جمعی از فعالان و صاحب‌نظران عرصه بانکی و همچنین نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور تأسیس شد.

هدف اولیه تفتا برنامه‌ریزی، مدیریت، اعمال کنترل، ایجاد هماهنگی و نظارت بر شرکت‌های تابعه در مسیر ارزش‌آفرینی و هم‌افزایی در ارائه خدمات و محصولات نوین بانکی به بانک تجارت و زیست‌بوم مالی کشور بود که در طی سال‌ها فعالیت این شرکت، به صورت مستمر انجام شد. اما با توسعه فناوری و ظهور تحول دیجیتال در صنعت بانکی که منجر به استفاده از فناوری‌های ساختارشکن و تحول‌آفرین و حرکت به سمت نسل‌های جدید در نظام بانکی جهان شد، شرکت تفتا توسعه برنامه تحول دیجیتال بانک تجارت را نیز جزء اهداف و مأموریت‌های خود قرار داد.

از سویی دیگر، با توجه به اهمیت رشد اقتصاد دیجیتال در کشور، هلدینگ تفتا تعامل با زیست‌‌بوم نوآوری و دیجیتال کشور را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به ظرفیت‌های موجود در جامعه استارت‌آپی و فین‌تکی، به دنبال ایجاد تعامل بین بانک و اکوسیستم فین‌تک با هدف حل چالش‌های بانک تجارت و گسترش بازار خدمات این بانک است.

در حال حاضر این شرکت با نگاهی نو در پی تجمیع و هم‌افزایی توان خود جهت حضوری توانمندتر و تأثیرگذارتر در چهار حوزه سامانه‌های متمرکز بانکی، پرداخت، سخت‌افزار و امنیت و فناوری‌های نوین بانکی است.

ماموریت

  • توسعه برنامه تحول دیجیتال بانک تجارت، در تعامل با زیست‌بوم نوآوری و دیجیتال کشور
  • راهبری، هم‌افزایی و سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها
  • عامل پیشران بانک در تعامل با زیست‌بوم نوآوری و دیجیتال کشور
  • همکاری در ایجاد تحول در مدل کسب وکار فعلی بانک و ایجاد یک اکوسیستم بانکیماموریت

هیات مدیره