معرفی هلدینگ تفتا
۵۵۰۳
چچ

معرفی هلدینگ تفتا

تفتا هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت است که راهبری، هم‌افزایی و نظارت بر مجموعه شرکت‌های تخصصی در زیست بوم دیجیتال بانک تجارت را بر عهده دارد. تفتا با نام ثبتی شرکت تدبیرگران فناوری اطلاعات تجارت ایرانیان در سال ۱۳۹۴ تأسیس و شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات بانک تجارت ذیل آن ساماندهی شده و در حال حاضر مشتمل بر ۷ شرکت تابعه و ۱۷ شرکت وابسته است.

تاریخچه

هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت با نام تجاری شرکت تدبیرگران فناوری اطلاعات تجارت ایرانیان (تفتا) در سال 1394 و براساس مصوبه هیات مدیره محترم بانک تجارت و با همکاری جمعی از فعالان و صاحب‌نظران عرصه بانکی و همچنین نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور تأسیس شد.

هدف اولیه تفتا برنامه‌ریزی، مدیریت، اعمال کنترل، ایجاد هماهنگی و نظارت بر شرکت‌های تابعه در مسیر ارزش‌آفرینی و هم‌افزایی در ارائه خدمات و محصولات نوین بانکی به بانک تجارت و زیست‌بوم مالی کشور بود که در طی سال‌ها فعالیت این شرکت، به صورت مستمر انجام شد. اما با توسعه فناوری و ظهور تحول دیجیتال در صنعت بانکی که منجر به استفاده از فناوری‌های ساختارشکن و تحول‌آفرین و حرکت به سمت نسل‌های جدید در نظام بانکی جهان شد، شرکت تفتا توسعه برنامه تحول دیجیتال بانک تجارت را نیز جزء اهداف و مأموریت‌های خود قرار داد.

از سویی دیگر، با توجه به اهمیت رشد اقتصاد دیجیتال در کشور، هلدینگ تفتا تعامل با زیست‌‌بوم نوآوری و دیجیتال کشور را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به ظرفیت‌های موجود در جامعه استارت‌آپی و فین‌تکی، به دنبال ایجاد تعامل بین بانک و اکوسیستم فین‌تک با هدف حل چالش‌های بانک تجارت و گسترش بازار خدمات این بانک است.

در حال حاضر این شرکت با نگاهی نو در پی تجمیع و هم‌افزایی توان خود جهت حضوری توانمندتر و تأثیرگذارتر در چهار حوزه سامانه‌های متمرکز بانکی، پرداخت، سخت‌افزار و امنیت و فناوری‌های نوین بانکی است.

چشم‌انداز

تبدیل شدن به برترین هلدینگ فناوری و نوآوری در میان بانک‌های کشور و پیشرانی در تحول دیجیتال بانکی و فناوری‌های مالی

ماموریت

  • بهبود معیشت و کسب و کار مشتریان بانک تجارت از طریق توسعه فناوری و محصولات نوآورانه
  • راهبری و توانمندازی کسی و کارهای فناوری متعلق به بانک از طریق سرمایه‌گذاری هوشمندانه، هم افزایی و هماهنگی
  • توسعه زنجیره ارزش بانک تجارت در تعامل با اکوسیستم مالی و فین‌تک
  • همکاری در توسعه و اجرای برنامه تحول دیجیتال بانک تجارت

حوزه‌های فعالیت

  • سرمایه‌گذاری در اکوسیستم مالی و بانکی
  • توسعه کسب و کار در زنجیره ارزش خدمات بانکی و مالی
  • راهبری، هماهنگی و توسعه هم افزایی میان شرکت‌ها
  • نظارت فنی و راهبری کلان پروژه های بانکی

هیات مدیره